polskagazeta

Prawicowiec w świecie zombie

In Polemika on Listopad 7, 2011 at 6:31 pm

W 43 numerze „GP” (26 października 2011) redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz dzieli się refleksją na tematy powyborcze („Wszystko po staremu? Nie wszystko…”). Z zauważalnym niesmakiem podsumowuje, że „wylazły wszystkie trupy III RP” i „zrobiło się po prostu obrzydliwie”.  Powrót na salony Jerzego Urbana, polityczna reaktywacja Leszka Millera i medialna Adama Michnika – wszystko to przypomina  naczelnemu „GP” sytuację sprzed piętnastu lat. Z niewielkim wyjątkiem – teraz w Sejmie pojawił się Janusz Palikot, czyli „dziecko spłodzone przez Urbana i Michnika”. A wraz z nim inne osobistości (osobliwości?) – „pani Grodzka” i „niejaki Biedroń”.  Ale nic to, bo jak zauważa Sakiewicz, istnieje potężny ruch oporu. Poza mediami faworyzującymi „trupy III RP” są też inne (jak skromnie zauważa autor, sam kilkoma z nich kieruje). Prężnie rozwija się „drugi obieg filmowy” (ciekawe, jak w kraju, gdzie nie istnieje cenzura, może taki obieg istnieć), Radio Maryja jak zawsze niezawodne, rozrastają się kluby „GP”. Pięknie. Nieco tylko sarka Sakiewicz na „Rzeczpospolitą”, bo się zrobiła „trochę salonowa”. Ale też zwalczana przez zgniły mainstream, więc nasza.

Całe to podziemie ideologiczne jest, jak przypomina autor, prześladowane przez „elity III RP” (wspomniane trupy?). Podobno zombie można pokonać krzyżem i święconą wodą. Wygląda jednak na to, że te polskie są dość odporne. Albo horrory kłamią.

Naczelny „GP” chyba ma trochę za złe prawicy, że nie docenia wkładu jego mediów w jej własny sukces (czyli drugie miejsce w wyborach). Sugeruje, że to właśnie niezależnym i „niezwiązanym z establishmentem” organom zawdzięcza ona taki wynik. Niech więc lepiej o nie dba, bo będzie źle. Albo będzie po prostu jak 15 lat temu – nie dość, że wspomniane elity wiodą prym, to  patrioci stłamszeni.

Ale to raczej mało prawdopodobne, niech się redaktor nie boi – teraz przecież są głoszące prawdę media „drugiego obiegu”. Jego media! A w razie czego, woda święcona pewnie też jest pod ręką.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: