polskagazeta

Jak trwoga, to do „GP”?

In Komentarz on Listopad 27, 2011 at 7:14 pm

Związany z „Gazetą Polską” portal niezależna.pl donosi, że Jarosław Kaczyński wzywa wszystkich zwolenników PiS do zwarcia szeregów. „Szczególnie ważna jest konsolidacja z klubami >>Gazety Polskiej<<” – miał powiedzieć prezes na sobotniej Radzie Politycznej partii.

Niełatwo oprzeć się wrażeniu, że rozłam na prawicy okazał się ciosem dla Kaczyńskiego. Jego autorytet został właśnie podważony, i to przez polityków dużo młodszych. Wobec tego szef PiS stara się zebrać wokół siebie jak najwięcej wyborców. Nic dziwnego, że szczególnej szansy upatruje w „betonowym” elektoracie, skupionym zwłaszcza wśród środowisk „Gazety Polskiej” i innych mediów lubiących nazywać siebie „drugim obiegiem”. Oni się raczej do ziobrystów nie przyłączą.
Zdaniem Kaczyńskiego konserwatyści muszą współpracować, by zapobiec rozdrobnieniu prawicy, jakie panowało w latach 90. „Jeżeli teraz dojdzie do rozdrobnienia, zyska na tym PO. Przemówienie Jarosława Kaczyńskiego było bardzo mocne, a wybory nowych ludzi na miejsce m.in Zbyszka Ziobro pokażą, że tylko PiS jest nowoczesną prawicą” – powiedział niezależnej.pl anonimowy poseł tej partii.
Tylko PiS nowoczesną prawicą? Ciekawe, w jaki sposób prezes planuje takie odświeżenie wizerunku. Odmłodzenie partii? Przecież młodzi politycy właśnie go zawiedli, zakładając konkurencyjne ugrupowanie. Młode, atrakcyjne kandydatki na plakatach wyborczych też się nie sprawdziły. Mariusza Kamińskiego na stanowisku wiceprzewodniczącego PiS też ciężko uznać za powiew nowoczesności.
Ale może prezes Kaczyński ma jeszcze jakieś pomysły w zanadrzu.

fot. Kolanin / Creative Commons

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: