polskagazeta

„25% wykształconych Polaków słucha Radia Maryja”?

In Komentarz on Grudzień 11, 2011 at 11:35 pm

Takich informacji dostarcza nam portal gazeta-polska.pl. Jego związki z Gazetą Polską nie są bliżej znane. Portal swoją wnikliwą obserwację opiera na badaniach przeprowadzonych na zlecenie „Rzeczpospolitej”. Zgodnie z ich wynikiem jedna czwarta słuchaczy toruńskiej rozgłośni ma wykształcenie wyższe. Jedna czwarta słuchaczy, a nie wszystkich wykształconych obywateli RP.

Tematem tym zajął się również portal wpolityce.pl. Jego zdaniem badania przeprowadzone przez Millward Brown SMG/KRC przeczą tezie, iż rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka słuchają osoby niewykształcone – 46 proc. słuchaczy ma wykształcenie średnie, ok. 16 proc. zawodowe, a 12 proc. – podstawowe. Warto dodać, że odsetek ludzi niewykształconych w Polsce wynosi ok. 5 %. O słuchacza bez żadnego wykształcenia trzeba się więc bardzo starać.

Fakt, iż coraz więcej wykształconych ludzi słucha Radia Maryja można uznać za co najmniej niepokojący. Co wpływa na to, że absolwenci uczelni wyższych, kształceni pod kątem krytycznego myślenia, nie dostrzegają prawicowego radykalizmu w treściach rozgłośni? Być może jest to tęsknota za światem jasno określonych wartości. Światem czarno-białym. Zimnym albo gorącym.

foto. Jacek 767 (CC 3.0/Wikipedia

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: