polskagazeta

Co ma brytyjski premier do Smoleńska?

In Komentarz on Grudzień 12, 2011 at 8:18 pm

Portal niezależna.pl związany z „mediami drugiego obiegu” (hasło – „my informujemy, oni kłamią”) donosi, że w niedzielę odbył się tzw. „marsz smoleński”. Nie byłaby to zaskakująca wiadomość, gdyby nie miejsce tego zgromadzenia – tym razem żądni prawdy demaskatorzy spisków pojawili się w Londynie. Takie marsze regularnie organizują środowiska prawicowe w Polsce, ale tym razem postanowiono, jak pisze niezależna.pl, „zwrócić uwagę świata na katastrofę w Smoleńsku”.

Portal nie precyzuje, kto zorganizował londyński marsz. Zważywszy jednak na wzmiankę, że w pochodzie brali udział członkowie klubów „Gazety Polskiej” z Londynu i Cambridge, można się domyślać, kto stoi za wydarzeniem –  te ugrupowania, co zwykle: nasze, swojskie, niezmordowane w dociekaniu prawdy (a raczej domagające się uznania za prawdę właściwej według nich wersji wydarzeń, bez względu na fachowe ustalenia prokuratury i ekspertów).

W marszu wzięło udział około 100 osób. „Zwrócić uwagę świata” na Smoleńsk starali się nie tylko symbolicznie – podjęli nawet bardzo konkretne kroki.

„Protestujący przekazali list do premiera Wielkiej Brytanii. Proszą go o wsparcie dla powołania międzynarodowej komisji, która obiektywnie i niezależnie zbadałaby tragedię z 10 kwietnia 2010 roku. Dokument trafił do kancelarii Davida Camerona.” – donosi niezależna.pl.

Czy premier Cameron, mając na głowie kryzys Unii Europejskiej, zapaść strefy euro i społeczne niepokoje we własnym kraju, zajmie się postulatem złożonym przez grupę sympatyków ultraprawicowych  mediów z Polski? Niech lepiej to zrobi, bo może zostać dołączony do długiej listy antypolskich spiskowców.

fot. Darwinek / Creative commons

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: