polskagazeta

Deprawacja czy kompromitacja?

In Komentarz on Grudzień 13, 2011 at 7:28 pm

„Kierownictwo jednego z domów towarowych amerykańskiej sieci Macy’s zwolniło pracownicę dlatego, że nie zgodziła się ona wpuścić transwestyty do damskiej przymierzalni” – donosi portal niezależna.pl.

Bohaterska sprzedawczyni nie wpuściła klienta do damskiej przymierzalni rzekomo w trosce o przebywające tam kobiety. Ponadto stwierdziła, że zgadzając się, działałaby wbrew swoim przekonaniom religijnym (uznanie przebranego za kobietę mężczyzny byłoby jej zdaniem oszukiwaniem siebie i innych). Klient-transwestyta wezwał menadżera sklepu, żądając egzekwowania polityki firmy, przyjaznej środowiskom LGBT. Wobec tak znaczącego rozdźwięku między prywatnymi przekonaniami ekspedientki a postawą sklepu, kobietę zwolniono.

News z niezależnej.pl wyraźnie sugeruje, że całej sytuacji winien jest tylko i wyłącznie klient (tytuł: „Straciła pracę przez transwestytę”). Gdyby nie jego obecność i zachowanie,  kobieta nie straciłaby pracy. A tymczasem było chyba nieco inaczej – sprzedawczyni została zwolniona za odmowę postępowania zgodnie z procedurami pracodawcy. Gdyby była profesjonalnym pracownikiem, odłożyłaby swoje prywatne przekonania na bok i po prostu obsłużyła klienta. Skoro reguły sklepu nie zakazują transwestytom przebywania w damskiej przymierzalni, dlaczego tego zabraniać? Bo to niezgodne z sumieniem sprzedawcy? Być może w takim razie taka osoba nie powinna pracować w takim miejscu, i nie narażać klientów na dyskomfort.

Jeszcze jedno – „LGBT” zostało określone przez niezależną.pl „środowiskiem pederastów, lesbijek, biseksualistów i transseksualistów”. A cały news otagowany m.in. słowami „homoseksualizm” (co ma on do transwestytyzmu?) i – uwaga – „deprawacja”. Może warto byłoby dodać jeszcze jeden, odnoszący się do anonimowego autora newsa – „kompromitacja”.

fot. Ebyabe/Creative Commons

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: