polskagazeta

Kto niszczy tożsamość polskich uczniów?

In Komentarz on Grudzień 15, 2011 at 5:06 pm

Powołując się na „Dziennik Gazetę Prawną”, serwis niezależna.pl informuje o złej kondycji polskiego szkolnictwa. „DGP” oparł się na ankietach przeprowadzonych przez kuratorów. Niezależna przekazuje co bardziej bulwersujące wyniki tych badań: „Uczniowie na egzaminie gimnazjalnym uzyskują znacznie gorsze wyniki w porównaniu z testami szóstoklasistów. Z ankiet wynika również, że co drugi gimnazjalista w Wielkopolsce był ofiarą agresji słownej, a czterech na pięciu ma kolegę w klasie, który padł ofiara agresji”.

Obserwacje nienowe, można wręcz pokusić się o stwierdzenie że każdy raport przynosi gorsze wieści od poprzedniego, że degrengolada polskiej szkoły i polskich uczniów postępuje nieubłaganie. Diagnoza? ‚”To wynik słabo zorganizowanych zajęć edukacyjnych oraz braku współpracy z rodzicami. Nauczyciele mają problem z opanowaniem charakteru dojrzewających młodych ludzi, a głównym problemem staje się agresja” – czytamy w newsie.

Słowem – standard. Jedyne, co od standardu w powyższej wiadomości odbiega, to… tagowanie. Portal niezależna.pl jest pod tym względem niesłychanie kreatywny. Czasem aż tak bardzo, że trudno domyślić się, jaki związek mają tagi z tematem artykułu. Tekst o problemach gimnazjów opatrzono tagami „kondominium” i „niszczenie tożsamości”. Nie „edukacja”, „szkolnictwo”, „gimnazja” – to przecież, cytując klasyka, oczywista oczywistość.

A może takie osobliwe tagi to jakaś zaszyfrowana wiadomość? Że  kondominium niszczy tożsamość młodych Polaków, stąd ich problemy w nauce?

fot. sxc.hu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: