polskagazeta

„Gazeta Polska” ma żal do TVP?

In Komentarz on Grudzień 20, 2011 at 6:56 pm

„Rzecznik TVP obraża SDP” –  grzmi serwis niezależna.pl. O co poszło? „Telewizja Polska zbyła milczeniem informację o przyznaniu nagrody Polskiego Pulitzera  przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich. O nagrodzie głównej SDP jak i innych nagrodzonych dziennikarzach związanych obecnie bądź do niedawna z TVP, w tym Anicie Gargas, nie poinformowała w swoich programach. Mimo iż dziennikarka „Gazety Polskiej” Anita Gargas została nagrodzona za materiał „Misji specjalnej” TVP1, publiczny nadawca nie znalazł czasu antenowego, by o tym poinformować.” – donosi portal.

A jak wspomniane obrażanie miało wyglądać? Niezależna cytuje wypowiedź rzeczniczki prasowej TVP, Joanny Stępień-Rogalińskiej: „Tyle dzieje się w kraju i na świecie. Są ważniejsze rzeczy. My informujemy tylko o najważniejszych nagrodach dziennikarskich. Informowaliśmy o nagrodach Grand Press. […] To [nagroda SDP] nie jest jedna z najważniejszych nagród. Komuś może się tak wydawać, nam nie.”

Czy to naprawdę są obraźliwe słowa? Można zrozumieć rozgoryczenie mediów prawicowych,że  o wyróżnieniu dziennikarki „GP” nie wspomniała telewizja publiczna (przecież do niedawna media prawicowe i publiczne „trzymały sztamę”); ale dlaczego od razu posądzać TVP o „obrazę” całego Stowarzyszenia? Wygląda na to, że samo SDP nie poczuło się tymi słowami urażone. Ale przecież „media drugiego obiegu” znakomicie czują się w roli (nadgorliwych) obrońców uciśnionych.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: