polskagazeta

Boże Narodzenie w USA zagrożone?

In Komentarz on Grudzień 22, 2011 at 3:51 pm

Kapitol - siedziba Kongresu. Fot. Architect of the Capitol/Creative Commons

„Kongres USA walczy z Bożym Narodzeniem” – donosi portal niezależna.pl powołując się na serwis PiotrSkarga.pl. Na czym polegać ma rzekoma walka? „Członkowie Izby Reprezentantów otrzymali zakaz wysyłania do wyborców życzeń „Merry Christmas” (Szczęśliwego Bożego Narodzenia). Według Kongresu USA jedynie „słuszną” wersją są życzenia „Happy Holidays” (Wesołych Świąt).” – czytamy w newsie.

Kongresmeni, którzy swoją oficjalną korespondencję finansują z pieniędzy podatników, muszą używać w niej neutralnych religijnie i światopoglądowo, politycznie poprawnych życzeń. Nakazała im to komisja odpowiedzialna za korespondencję z wyborcami. Część polityków, jak donosi niezależna.pl, „zapowiada walkę z nowymi przepisami”.

Wygląda więc na to, że w amerykańskim Kongresie wszyscy z czymś walczą. Jedni ze świętami, a inni z przepisami mającymi zwalczyć święta. O ile w ogóle „walką z Bożym Narodzeniem”- jak sugeruje tytuł wiadomości niezależnej.pl –  można nazwać zastąpienie chrześcijańskiej formuły życzeń inną, neutralną. Zwłaszcza, jeśli sprawa dotyczy korespondencji opłacanej z kieszeni obywateli. Nie wszyscy oni obchodzą „Christmas”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: