polskagazeta

Młodzi PiS-owcy przeciwko „lewakom”

In Komentarz on Grudzień 31, 2011 at 3:34 pm

Portal niezależna.pl donosi, że członkowie Forum Młodych PiS apelują do premiera, aby odebrać środowisku „Krytyki Politycznej” państwowe wsparcie finansowe.

„Apelujemy o wpłynięcie na podległych panu ministrów i urzędników samorządowych o zaprzestanie hojnego finansowego wsparcia tego marginalnego i skrajnego środowiska. Nie ma racjonalnych powodów, aby środki publiczne były przeznaczane na działalność firmowaną przez „Krytykę Polityczną”” – tak brzmi cytowany przez niezależną.pl fragment komunikatu młodych PiS-owców.  Przytacza także wypowiedź szefa Forum Młodych, Marcina Mastalerka: ” […] dzięki premierowi to rok „Krytyki Politycznej”. Nigdy to środowisko nie miało tak dużych przychodów od różnych instytucji państwowych, nawet za rządów lewicy. Protestujemy przeciwko temu”.

Kontrowersje wokół „Krytyki” zaczęły narastać szczególnie po tegorocznych manifestacjach 11 listopada, kiedy w lokalu Nowy Wspaniały Świat zatrzymano niemieckich anarchistów.

Wygląda na to, że działacze „KP” stali się wrogiem  nr 1 polskiej prawicy. „Lewacy”, którzy nie zasługują na dotacje państwowe, bo są „marginalnym i skrajnym” środowiskiem. Ciekawe, kogo młodzi z PiS chcieliby obdzielić publicznymi pieniędzmi. Może siebie? Albo Młodzież Wszechpolską? NOP? Kluby „Gazety Polskiej”?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: